Limanowa. Słowo daje wolność. Zaproszenie do Miejskiej Biblioteki w Limanowej

Limanowa. Słowo daje wolność. Zaproszenie do Miejskiej Biblioteki w Limanowej

W piątek, 30 listopada w Miejskiej Bibliotece w Limanowej odbędzie się spotkanie zatytułowane "Słowo daje wolność".

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza 30 listopada 2018 roku na wydarzenie w ramach obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie wypełni piątkowe popołudnie i będzie podzielone na panele tematyczne, które przybliżą znaczenie słowa “niepodległość”. Podczas trzech spotkań poruszymy nie tylko temat niepodległości, ale również siły słowa – mówionego, a także “przeniesionego” na papier i wypuszczonego w eter. 

Całość wydarzenia odbędzie się pod szyldem “Słowo daje wolność”.

W ramach panelu  “Słowo przeniesione“ odbędą się warsztaty z czerpania papieru, podczas których zapoznamy uczestników z techniką czerpania papieru, przygotowywania masy i ozdabiania zrobionych arkuszy.

Po warsztatach uczestnicy otrzymują zrobione przez siebie arkusze.

Rozpoczęcie o godzinie 12:00

Czas trwania: 1,5 godziny.

Zapisy na warsztaty z czerpania papieru pod numerem 18 3372 140 do dnia 26 listopada. Warsztaty dla dzieci od 8 roku życia, młodzieży i dorosłych.

Po warsztatach odbędzie się przerwa i o godzinie 17:00 zapraszamy na drugą odsłonę panelu “Słowo przeniesione”, tym razem będzie to panel dyskusyjny na temat siły i wolności słowa w mediach. Panel odbędzie się z udziałem Anny Kaznodziej i Konrada Michalaka – dziennikarzy łódzkich mediów oraz przedstawicieli mediów lokalnych, które będą reprezentowali – Jakub Toporkiewicz z portalu Limanowa.IN oraz Józef Budacz z portalu TV28.

Kolejnym punktem piątkowego spotkania, na który Państwa zapraszamy będzie widowisko poetycko – muzyczne “Mała Stabilizacja 2.0” prezentujące życie Tadeusza Różewicza w kontekście i w odniesieniu do jego dzieł, na tle zmieniających się czasów. Unikalna prezentacja ujmuje skomplikowane rozważania o wolności, niepodległości w lapidarną całość, która nie narzuca jednej prawdy, a jedynie prowokuje do zadawania pytań o to kim jest wolny człowiek, czym jest niepodległość dla każdego z nas z osobna i dla ”Nas” jako wspólnoty.

Wiersze autorstwa poety prezentowane będą na tle, tworzonym przez muzykę współczesną, której funkcją jest w tym wypadku podkreślanie treści i poszerzenie pola interpretacji.

Wystąpi Konrad Michalak z towarzyszeniem akompaniatora. „Mała Stabilizacja 2.0” rozpocznie się o godzinie 18:30.

 

Zobacz również