Z zieloną choinką i z nadzieją… po raz jedenasty akcja dotarła do najuboższych

Z zieloną choinką i z nadzieją… po raz jedenasty akcja dotarła do najuboższych

Zapachniała i dała nadzieję na przyszłość. Po raz 11. akcja "Zielona Choinka" dotarła do najuboższych, samotnych, a także maluchów. Zielone, pachnące lasem świerki podarowało Nadleśnictwo Limanowa.

„Boże Narodzenie”, „prezenty gwiazdkowe”, „Zielona choinka”– to magiczne słowa, które każdemu kojarzą się z czymś szczególnym, każdemu przynoszą miłe wspomnienia. W głowach dorosłych budzą się obrazy z dzieciństwa, wracają zapachy ciast i choinki, blask świeczek, melodie kolęd.  Aby takie właśnie wspomnienia miały osoby samotne i potrzebujące wsparcia w piątek 21 grudnia po raz jedenasty została zorganizowana akcja pod nazwa Zielona Choinka.

Dzięki niej, już po raz jedenasty do 12 domów, oprócz tradycyjnej choinki, trafiły także wypełnione po brzegi pudła ze środkami czystości, czy żywnością, pościelą, ręcznikami, wędliny, soki, ozdoby świąteczne i żywa choinka przekazana przez Nadleśnictwo Limanowa to wszystko trafiło do dwunastu domów z terenu powiatu limanowskiego.

Już od samego rana organizatorzy akcji komitet społeczny Zielona Choinka złożony z pracowników Starostwa Powiatowego w Limanowej, Nadleśnictwa Limanowa, oraz firmy Joniec z Tymbarku rozwożą paczki złożone z darów otrzymanych od lokalnych firm w tym: Gold Drop, Partner, Gracja, Marina Spice, Limdrog, Szubryt, Tymbark, Sady Wincentego.  Tradycyjnie do odwiedzanych domów trafiły też żywe choinki przekazane przez Nadleśnictwo Limanowa

– Jest to naprawdę piękna akcja, świadomość, że pomaga się komuś i przez te kilka drobiazgów można wnieść w czyjś dom radość w okresie świąt, bo jak wiadomo „Człowiek jest tyle wart, ile może uczynić dla drugiego człowieka”– podsumowuje Mieczysław Uryga, Starosta Limanowski, który osobiście zaangażował się w akcję.

– Cieszy nas fakt, iż z roku na rok coraz więcej firm włącza się w naszą akcję, by zapewnić spokojne święta najbardziej potrzebującym z okolicy – mówi Mieczysław Joniec, właściciel firmy Joniec z Tymbarku, a także współorganizator akcji. – W akcji tej stawiamy na bezpośrednią pomoc – bo tylko taka jest skuteczna i może faktycznie poprawić ich trudną sytuację. Chcemy, by ofiarowane upominki przez firmy były trafionym prezentem – takim, który może coś zmienić, a będzie też spełnieniem marzeń i źródłem radości.

– Chcemy by nasza akcja „Zielona choinka” łączyła ludzi, niosąc wsparcie tam, gdzie jest ono szczególnie potrzebne. Dzięki takim chwilom uczymy się i dostrzegamy, iż warto pomagać  ludziom, zapewniając ich jednocześnie, że nie są pozostawieni sami sobie – informuje Justyna Tokarczyk, koordynator akcji.

Fot.:powiat.limanowski.pl

Zobacz również