Limanowa. XIV SLALOM GIGANT o puchar burmistrza

Limanowa. XIV SLALOM GIGANT o puchar burmistrza

W miniony piątek (tj. 25.01.2019 r.) na stoku Limanowa SKI odbyły się zawody narciarskie XIV SLALOM GIGANT o puchar Burmistrza Miasta Limanowa.

Zawody te cieszą się ogromną popularnością, w tym roku wystartowały w nich 93 osoby. Była to idealna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności narciarskie, a zarazem dobrze się bawić na świeżym powietrzu.

SLALOM GIGANT to amatorskie zawody w narciarstwie alpejskim dla osób niezrzeszonych w klubach. Zawody organizowane były w 5 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz kobiety i mężczyzn. Tego dnia na Łysej Górze panowały dobre warunki pogodowe, można było obserwować cały przejazd zawodników.


Klasyfikacja zawodów została przeprowadzona na podstawie czasu, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy startowali począwszy od najmłodszej grupy dziewcząt i chłopców, aż po najstarszą grupę kobiet i mężczyzn. A było o co walczyć. Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali nagrody rzeczowe oraz puchary, medale i dyplomy.

Cel zawodów to popularyzacja i upowszechnienie aktywnego wypoczynku na nartach, integracja środowiska narciarskiego oraz podnoszenie poziomu narciarstwa zjazdowego.

Organizatorem zawodów był Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Limanowa, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Burmistrz Miasta Władysław Bieda.


Żródło: Miasto Limanowa

Zobacz również