Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

W dniu 15 lutego 2019 roku na stoku narciarskim „Lubomierz Ski” odbyły się zawody dla dzieci. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Turniej składał się z trzech części – teoretycznej (krzyżówka z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku) oraz sprawnościowej (rzut piłką do celu), a na zakończenie zadawano pytanie konkursowe. Nagrody w postaci kasków przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
i Administracji oraz gry edukacyjne z Europe Direct w Krakowie. Dodatkowo Urząd Gminy Mszana Dolna oraz Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej przekazał dzieciom biorącym udział w konkursie puchary oraz upominki. Wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: do lat 7, 8-10 lat i powyżej 11 lat z podziałem na dziewczynki oraz chłopców.

Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Pogoda i frekwencja uczestników akcji „Bezpiecznie na stoku
z Inspektorem Wawelkiem” dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował „Inspektor Wawelek”, który towarzyszył dzieciom podczas zawodów. Uczestnikom wręczono również Paszporty „Bezpiecznego Narciarza”.

Współorganizatorami imprezy byli: Ośrodek Narciarski „Lubomierz Ski”, Gmina Mszana Dolna,  Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej,  Europe Direct w Krakowie oraz Wawel.

Inf. Powiat Limanowski 

Zobacz również