Bochnia/Limanowa. Komendant Tadeusz Stachak przeszedł na emeryturę

Bochnia/Limanowa. Komendant Tadeusz Stachak przeszedł na emeryturę

Wczoraj (28 lutego) w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się uroczyste pożegnanie insp. Tadeusza Stachaka, Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Pochodzący z Limanowej inspektor T. Stachak funkcję komendanta KPP w Bochni pełnił od 1 maja 2017 roku.

W pożegnaniu Komendanta uczestniczyli m.in. p.o. I Zastępca  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki, Komendanci Miejscy i Powiatowi, Urszula Nowogórska, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, władze samorządowe powiatu bocheńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robertowi Strzeleckiemu. Następnie przybliżono przebieg kariery zawodowej Komendanta Stachaka i odczytano rozkaz o odwołaniu z zajmowanego stanowiska. Później nastąpiła ceremonia pożegnania Komendanta Powiatowego Policji w Bochni insp. Tadeusza Stachaka ze sztandarem, po której insp. Stachak złożył meldunek o zdaniu obowiązków służbowych.

Po uroczystym pożegnaniu się ze sztandarem jednostki, insp. Tadeusz Stachak  zwrócił się do zebranych gości dziękując wszystkim za współpracę.  Wyrazy uznania i podziękowania dla insp. Tadeusza Stachaka oraz wszystkich zebranych na uroczystości przekazał także insp. Robert Strzelecki I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Podziękowania złozyli uczestnicy uroczystości, serdecznie dziękując Komendantowi za udaną współpracę i życząc dalszych sukcesów i pomyślności w życiu osobistym. 

Inspektor Tadeusz Stachak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracę w policji rozpoczął w 1991 roku. Od początku służby związany był z pionem kryminalnym. Pracował m.in. w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym KWP w Nowym Sączu, a po reformie administracyjnej w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym KWP w Krakowie.

Od października 2003 roku był zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Limanowej, a w kwietniu 2008 roku, został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta tej jednostki. Zgodnie z rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie od dnia 15 marca 2017 roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, a w dniu 1 maja 2017 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Bochni.

 Źródło: KPP Bochnia

Zobacz również