Czyste powietrze w Mszanie Dolnej. Spotkania konsultacyjne już w czwartek

Czyste powietrze w Mszanie Dolnej. Spotkania konsultacyjne już w czwartek

14 lutego od godz. 9.30 do 14.30 w sali narad Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej odbędą się indywidualne spotkania z przedstawicielem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Mieszkańcy Mszany Dolnej będą mogli skonsultować wnioski do programu „Czyste Powietrze”.

 Zainteresowani powinni mieć uzupełniony wniosek i przygotowane pytania. Celem programu „Czyste Powietrze” jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego, albo osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki są udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódazkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Program jest przewidziany na lata 2018 – 2029.

www.wfos.krakow.pl

www.mszana-dolna.eu  

Zobacz również