Limanowa. Dariusz Urbanik przeszedł na zasłużoną emeryturę

Limanowa. Dariusz Urbanik przeszedł na zasłużoną emeryturę

W piętek 22 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej odbyło się uroczyste pożegnanie insp. Dariusza Urbanika Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

W pożegnaniu Komendant uczestniczyli m.in.: p.o. I Zastępca  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki, Komendanci Miejscy i Powiatowi z województwa małopolskiego, przedstawiciele samorządu, prokuratury, straży pożarnej, instytucji współpracujących z limanowską policją oraz policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę, a następnie przybliżono przebieg kariery zawodowej komendanta Urbanika. Po odczytaniu rozkazu o odwołaniu z zajmowanego stanowiska nastąpiła ceremonia pożegnania Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej insp. Dariusza Urbanika ze sztandarem, po której insp. Urbanik złoży meldunek o zdaniu obowiązków służbowych. 

Następnie głos zabrał p.o. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który podziękował Komendantowi Powiatowemu Policji w Limanowej za wzorowa służbę i doskonałą współpracę. W dalszej kolejności zaproszeni goście oraz kadra kierownicza składali życzenia pomyślności i dziękowali za wysoki profesjonalizm, zaangażowanie oraz pełną poświęcenia służbę.

Insp. Dariusz Urbanik do służby przyjęty został w 1991 roku. Od początku służby  związany był  z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym.  Z dniem 1 lipca 2000 roku rozpoczął służbę w Wydziale w Nowym Sączu Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego KGP, a we wrześniu 2008 roku został mianowany naczelnikiem tegoż wydziału. W kwietniu 2013 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem. Od dnia 16 listopada  2015 roku do 22 lutego 2019 roku pełnił służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

Jolanta Mól, KPP Limanowa

Zobacz również