Limanowa. Dworzec w mieście już działa, ale nie wszyscy o tym wiedzą

Limanowa. Dworzec w mieście już działa, ale nie wszyscy o tym wiedzą

Plac manewrowy w Limanowej dla busów już jest oddany do użytku, jednak nie ma jeszcze pełnego wyposażenia. Jeżeli tylko pogoda pozwoli, to rozpocznie się kolejny etap, tej rozłożonej na 3 lata inwestycji.

Mieszkańcy naszego regionu, a także internauci zauważyli, że dworzec w Limanowej może być już oddany do użytku, bo widzieli oni tam parkujące busy. Jak się dowiedzieliśmy w limanowskim magistracie, inwestycja choć jest oddana do użytku, to nie całkiem.

– Wiaty zamontowano tymczasowo, dopóki nie nastąpi kolejny etap doposażania w nowoczesne wiaty. Są już wydawane uzgodnienia z przewoźnikami i zawieszone rozkłady jazdy. Niewielkie opóźnienie w związku z rozpoczęciem prac budowalnych placu manewrowego wynikało ze zmiany pozwolenia na budowę dotyczącą zmian w przebiegu sieci teletechnicznych – czytamy w przesłanym do nas komunikacie.

Miasto ma w planach zakup elektrycznych autobusów niskopodłogowych, nastąpi to do końca trwania projektu czyli 2021 roku.

Dobrą wiadomość mamy również dla tych pasażerów, którzy korzystali z przystanku na Małym Rynku. Przystanek będzie usytuowany kilkadzisiąt metrów dalej. W okolicy rynku miasto planuj uruchomienie przystanku, który ma być usytuowany wzdłuż północnej pierzei rynku.

Zobacz również