Limanowa. Uwaga na internetowych oszustów. Trzech klientów wylicytowało ten sam ciągnik

Limanowa. Uwaga na internetowych oszustów. Trzech klientów wylicytowało ten sam ciągnik

Za pośrednictwem aukcji internetowej portalu OLX trzech klientów wylicytowało ten sam ciągnik rolniczy. Jak się później okazało było, to internetowe oszustwo, bo w umówionym miejscu odbioru popularnej "trzydziestki", nie było zarówno traktora, jak i jego domniemanego właściciela.

Wczoraj (27 luty) do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zgłosiły się trzy osoby, które zawiadomiły o tym, że zostali oszukani przez bliżej nieznanego im osobnika, który w internecie zaoferował im sprzedaż ciągnika.

– Kupujący spotkali się w umówionym miejscu w Limanowej z oferującą sprzedaż ciągnika wirtualną postacią. Nie było tam ani licytowanego w internecie ciągnika, jak i „tego kogoś”, który ich na nią naciagnął – mówi Jolanta Mól, rzecznik prasowy KPP w Limanowej.

Okazało się, że na poczet zakupu ciągnika, każdy z trzch klientów nabrał się na ta licytację i przelał na poczet zakupu ciągnika, zaliczki w kwotach 500, 1500 i 2500 złotych. O całej sprawie poinformowali limanowską komendę, której Wydział Dochodzeniowo – Śledczy prowadzi śledztwo.

Zobacz również