Męcina. Józef Kubatek w swoje setny urodziny cieszy się dobrym zdrowiem i nowym domem

Męcina. Józef Kubatek w swoje setny urodziny cieszy się dobrym zdrowiem i nowym domem

Józef Kubatek z Męciny w ubiegłym tygodniu obchodził swoje setne urodziny. Z najlepszymi życzeniami do jubilata udały się włdze gminy Limanowa, na czele Janem Skrzekutem – wójtem gminy. Z naszą kamerą u Pana Józefa byliśmy i my.

Pan Józef otrzymał z rąk gości list gratulacyjny, kwiaty i okolicznościowe upominki. Były życzenia i wiele wzruszających wspomnień. Uśmiech, pogoda ducha oraz życie w zgodzie z innymi – to recepta na długowieczność, jaką przekazał nam pan Józef. Z wiarą i optymizmem umówiliśmy się na kolejne spotkania.

Pan Józef Kubatek urodził się w 1919 roku w Łososinie Górnej. Przez ponad 35 lat pracował na kolei – początkowo w Służbie Ochrony Kolei, następnie w parowozowni w Nowym Sączu, a kolejnych kilkanaście lat zajmował stanowisko kierownika magazynu. Wreszcie, po 35 latach pracy dla kolei, w 1979 roku udał się na zasłużoną emeryturę.

Wspólnie z nieżyjącą już żoną Jadwigą, pan Józef wychował w stróżówce kolejowej w Męcinie troje dzieci. W ubiegłym roku wykupił od kolei dom, w którym mieszka od ponad 60 lat.

Jubileusz setnej rocznicy urodzin jest wielką radością, dlatego jeszcze raz składamy Jubilatowi najlepsze życzenia zdrowia, serdeczności bliskich i wielu kolejnych lat szczęśliwego i pogodnego życia.

 
Źródło: UG Limanowa

Zobacz również