Mszana Dolna. Gminni uczniowie „jeździli z głową”

Mszana Dolna. Gminni uczniowie „jeździli z głową”

Dobiegła końca kolejna edycja projektu pn. „Jeżdżę z głową” organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Gminę Mszana Dolna.

84 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Mszana Dolna wzięło udział w nauce bezpiecznej jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. Zajęcia odbywały się na stacji narciarskiej Lubomierz SKI, gdzie dzieci szkoliły się w siedmiu 12-osobowych grupach pod bacznym okiem wykwalifikowanych instruktorów nauki jazdy na nartach. Każda grupa spędziła na stoku 20 godzin podczas 7 wyjazdów – od 31 stycznia do 16 lutego b.r.

Zakładane w projekcie rezultaty w postaci kształtowania ogólnego rozwoju fizycznego i ruchowego dzieci w tym zdobywanie umiejętności jazdy na nartach, utrwalenie nawyku jazdy w kasku, a co za tym idzie poprawa bezpieczeństwa oraz rozważne i aktywne spędzanie wolnego czasu poprzez wykorzystanie naturalnej bazy sportowej w Gminie Mszana Dolna i okolicy zostały osiągnięte. 

Całkowity koszt nauki jazdy na nartach dla 84 dzieci wyniósł 60 080,00 zł. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego udzielił wsparcia finansowego w wysokości 24 000,00 zł. Pozostałą kwotę 36 080,00 zł sfinansowano z budżetu Gminy Mszana Dolna.

Uczestnicy projektu mieli zagwarantowany transport, karnet na wyciąg, sprzęt, instruktorów, opiekunów oraz ubezpieczenie.

Projekt kolejny rok cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Było dużo więcej chętnych, niż dostępnych miejsc – podsumowuje gminny koordynator programu. 

Weronika Wrzecionek – Cieżak

info. Gmina Mszana Dolna

Zobacz również