Słopnice.Andrzej Kowalczyk wicemistrzem Polski Seniorów w biegu na 3000 metrów

Podczas tegorocznych 63 Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu Andrzej Kowalczyk ze Słopnic wywalczył drugi najlepszy czas w biegu na 3000 metrów i tym samym uzyskał tytuł wicemistrza Polski Seniorów.Swój dystans pokonał w 8:20,87 i zdobył srebrny medal.

Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 2019 ,które odbyły się 16-17 lutego br. w Arenie Toruń.To największa halowa impreza lekkoatletyczna, a w tym roku także etap kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. W zmaganiach brało udział blisko 400 zawodników.

Zawody były organizowane w różnych konkurencjach, takich jak: biegi na różnych dystansach, pchnięcie kulą, skok wzwyż, skok w dal oraz trójskok.

Andrzej Kowalczyk był reprezentantem klubu ULKS Fajfer 2001 Łapanów w którym rozpoczynał swoją przygodę z bieganiem. Przygotowania do mistrzostw z pewnością nie były łatwe jednak pod okiem trenerów i ciężkiej pracy udało się osiągnąć miejsce na podium.

Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: Gmina Słopnice