Twórczo, kreatywnie i kolorowo. Fundacja Pro-Vincja zakończyła projekt z Budżetu Obywatelskiego

Twórczo, kreatywnie i kolorowo. Fundacja Pro-Vincja zakończyła projekt z Budżetu Obywatelskiego

Twórczo, kreatywnie i kolorowo. Warsztaty, kursy i plenery art dla społeczności lokalnej. Pod takim hasłem fundacja Pro-Vincja, zrealizowała w II połowie 2018 roku projekt II edycji Budżetu Obywatelskiego województwa małopolskiego.

Projekt był odpowiedzią na duże zainteresowanie zajęciami rękodzielniczymi i rozwojem artyzmu i sztuki dla mieszkańców Limanowszczyzny, zarówno dorosłych, młodzieży, jak i dzieci. 

Chętnych do wzięciu udziału w warsztatach twórczych, artystycznych, malarskich, rękodzielniczych, fotograficznych, w kursach komputerowych związanych z grafiką, obróbką zdjęć, nie brakowało. Zainteresowanie dziedzinami sztuki, artystycznymi wyzwaniami, dokształceniem w tym kierunku w powiecie limanowskim jest bardzo duże. Brakuje też organizacji czy mecenatu, która opiekowałaby się środowiskiem artystycznym, stąd też założeniem projektu było wypełnienie luki i utworzenie organizacji pozarządowej dla twórców, artystów i osób chcących tworzyć i spędzać czas integrując się z osobami o podobnych zainteresowaniach. 

Dla uczestników projektu zostały zorganizowane cykl warsztatów artystycznych takich jak: malarstwo, rysunek, grafika (linoryt), rękodzielniczych (szydełkowanie, decoupage, wiklina papierowa, origami, tworzenie ozdób, tworzenie kwiatów z krepy i papieru), zajęcia fotograficzne (cyjanotypia, fotografia otworkowa, analogowa, fotografia cyfrowa itp.). Zajęcia te miały charakter zarówno stacjonarny, jak i plenerowy. 

Zwieńczeniem tych wszystkich przedsięwzięć była biesiada artystyczna zorganizowana zarówno dla uczestników projektu, jak i mieszkańców regionu. Oprócz prezentacji do tej pory wykonanych prac artystycznych, była możliwość wspólnego tworzenia oraz spędzenia miłego czasu w kreatywnej atmosferze.

Zobacz również