Walne Zebranie Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej

Walne Zebranie Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej

W niedzielę 24 lutego o godzinie 9.30 rozpoczęło się Walne Zebranie Członków naszej jednostki.

W zebraniu udział wzięli pani Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej Wojciech Frączek, Prezes limanowskiego ZOP ZOSP RP Grzegorz Janczy, Prezes ZOMG ZOSP RP, a zarazem Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Komendant miejsko-gminny ZOSP RP Marek Szczypka oraz przewodniczący spotkania Franciszek Dziedzina.

Po wysłuchaniu sprawozdań za rok 2018: Prezesa, Naczelnika, Kapelmistrza Orkiestry, Skarbnika, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz po wysłuchaniu planów zarządu na rok 2019 nastąpiło głosowanie, w którym zarząd otrzymał absolutorium. Kolejno nastąpiły wystąpienia zaproszonych gości oraz dyskusja podczas której zwracano dużą uwagę na mobilność, aktywność naszej jednostki zarówno pod względem ochrony przeciw pożarowej jak i społeczno- kulturalnym tj. działalności naszej orkiestry.

W wolnych wnioskach zwrócono szczególną uwagę na potrzebę egzekwowania przez zarząd wypełniania obowiązków statutowych członków naszej jednostki w szczególności w zakresie działań w zakresie społecznym poprzez udział w działalności mszańskiej straży nie tylko przy akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Zebranie zakończyło się o godzinie 12.15, a ze względu na wysoką frekwencję członków oraz sprawność przebiegu zebrania trzeba je uznać za udane.

tekst i foto: Bartosz Piątkowski

Zobacz również