Mszana Dolna. Znamy gwiazdę tegorocznych dni święta miasta

Mszana Dolna. Znamy gwiazdę tegorocznych dni święta miasta

To będzie nie lada gratka dla fanów zespołu IRA. To właśnie legendarna grupa rockowa wystąpi na tegorocznych Dniach Mszany Dolnej, które odbędą się 21 i 22 lipca.

Nie jest jeszcze znany ostateczny program obchodów Dni Mszany Dolnej, ale już teraz wiadomo, że w sobotę wystąpią trzy zespoły.

Na początek zaplanowany jest koncert  rock’n’rollowej grupy Elvis’56,  założonej przez muzyków zafascynowanych twórczością Elvisa Presleya. Prezentowana muzyka to znane i lubiane utwory króla rock’n’rolla, które tworzyły brzmienie muzyki rozrywkowej na przełomie lat 50.i 60. XX wieku, ale również mniej znane, lecz równie genialne kompozycje wykonywane przez Elvisa Presley’a w początkowych latach jego działalności.

asa

Następnie na scenie pojawi się zespół EGR, czyli Eksperymentalna Grupa Rockowa z Mszany Dolnej. Zespół powstał w 2013 roku. Gra rock progresywny, blues, a także covery – przede wszystkim Led Zeppelin, Deep Purple, Rainbow, Lenny’ego Kravitza, Evy Cassidy, grupy Breakout. Skład zespołu: Nina Cież – wokal, Zbyszek Cież – gitara, Kuba Kasprzyk – gitara, Marek Latoś – perkusja i Paweł Potaczek – gitara basowa.

Gwiazdą wieczoru będzie IRA z charyzmatycznym wokolistą Arturem Gadowskim. Miejmy nadzieję, że zagra swoje największe przeboje. Po koncercie Iry, zaplanowana jest dyskoteka.

W niedzielę odbędzie się Miedzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Jerzego Żądły. Po nim na scenę wkroczą zespoły regionalne: Przyszowianie i Majeranki z Rabki. Wzorem ubiegłego roku ulicami Mszany Dolnej przejedzie kawalkada zabytkowych samochodów. Będzie je można podziwiać na płycie stadionu im. Jana Ciszewskiego. Na zakończenie obchodów święta miasta wystąpią Liber i kapela InoRos.

Zobacz również