Pasierbiec. Biskup tarnowski zaprasza na diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia

Pasierbiec. Biskup tarnowski zaprasza na diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia

Dnia 25 marca b.r będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. Diecezjalne obchody będą mieć miejsce w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie gościem specjalnym będzie Biskup tarnowski Andrzej Jeż, który o godz. 17 odprawi Mszę Świętą.

Biskup zaprasza wiernych do uczestnictwa w tych obchodach oraz zachęca do podjęcia duchowej adopcji dziecka, która polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone.

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO NA DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

Życie ludzkie jest wielkim darem, który ma swe źródło w miłości samego Boga. Dar ten został powierzony ludzkiej trosce, aby w sposób odpowiedzialny pozwolić mu zaistnieć, rozwijać się i wzrastać. Szczególną okazją do podkreślenia wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci jest Dzień Świętości Życia, który tradycyjnie przeżywamy 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Drodzy Diecezjanie!
Serdecznie zachęcam Wam do podjęcia w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki, aby miało szansę się urodzić. Zapraszam także na centralne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Uroczysta Msza św., która rozpocznie się o godz. 17.00, będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
Niech Maryja, Boża Rodzicielka, uczy nas troski o każde ludzkie życie.
Z pasterskim błogosławieństwem


† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI
Tarnów, 11 marca 2019 r.


Źródło: Gmina Limanowa

 

Zobacz również