Region. Bilans działań limanowskich strażaków po wichurze

Region. Bilans działań limanowskich strażaków po wichurze

Nie są znane ostateczne dane odnośnie interwencji limanowskich strażaków, którzy całą noc musieli usuwać skutki wichury, która przeszła przez nasz region. Na godzinę 11.00, było ich blisko 150, a w działaniach udział wzięło ponad 200 strażaków.

W związku z występującymi na terenie powiatu limanowskiego wichurami w dniach 9 i 10 marca 2019 roku Starosta Limanowski Mieczysław Uryga – Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołał w dniu 11 marca w trybie pilnym posiedzenie zespołu  celem zapoznania się z sytuacją jaka obecnie panuje na terenie powiatu limanowskiego po przejściu wichur.  

– Sytuacja na obecną chwilę jest opanowana poza istniejącym brakiem zasilania w energię elektryczną, która sukcesywnie jest przywracana. Jednak z uwagi na ilość zdarzeń brak energii elektrycznej być może w dniu dzisiejszym u wszystkich odbiorców nie zostanie usunięta – mówi Mieczysław Uryga, starosta limanowski.

Wszystkie uszkodzone budynku zostały zabezpieczone. W chwili obecnej trwa szacowanie szkód, które z uwagi na ich wielkość może potrwać nawet kilka dni.

Zobacz również