Ruszyły zapisy na KIERAT 2019

Ruszyły zapisy na KIERAT 2019

Z początkiem marca ruszyły zapisy na XVI Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy Kierat 2019, który w tym roku odbędzie się w dniach 24-26 maja br. i po raz trzeci wystartuje ze Słopnic.

W tym roku dystans 100 km nieprzerwanego marszu po górach będzie prowadził po terenie dwóch Beskidów. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy i startu w zawodach! Współorganizatorem wydarzenia jest Powiat Limanowski.

Przypomnijmy – Maraton Kierat przeznaczony jest dla miłośników marszobiegów oraz amatorów turystyki pieszej o bardzo wysokim przygotowaniu kondycyjnym, wysokiej odporności psychicznej i umiejętności orientacji w terenie. Długość trasy Kieratu liczy 100 km i przebiega przez malownicze tereny Beskidu Wyspowego. Suma podejść to ok. 4000 m z 14 punktami kontrolnymi, które zawodnicy zdobywają przemierzając „na orientację”. Na pokonanie trasy uczestnicy mają 30 godzin. Strat i meta maratonu mieści się w Słopnicach, a biuro zlokalizowane jest w szkole w Słopnicach Dolnych.

Podstawowe parametry maratonu KIERAT 2019:
Teren: Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki;
Start/meta: Słopnice (pow. limanowski);
Dystans: 100 km;
Suma podejść: 4000 m;
Liczba punktów kontrolnych: 14;
Czas: 30 godzin (non-stop, dzień i noc);
Termin: 24-26 maja 2019 r.

– Po pierwszych czterech dniach liczba zgłoszeń na XVI MEMP Kierat 2019 jest już trzycyfrowa. Mamy też już kilka zgłoszeń spoza Polski, co bardzo nas cieszy – informuje sędzia główny i budowniczy trasy Andrzej Sochoń. – Równolegle do przyjmowania zgłoszeń od uczestników, prowadzimy również rekrutację sędziów oraz wolontariuszy. Każda para rąk chętnych do pomocy jest mile widziana.

Szczegóły wolontariatu
Regulamin imprezy

Wszystkie szczegóły imprezy i formularze zgłoszeniowe znajdują się na oficjalnej stronie zawodów www.maratonkierat.pl.

W imieniu Organizatorów i własnym serdecznie zapraszamy!

inf. Powiat Limanowski

Zobacz również