Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

13 marca 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej został przeprowadzony gminny etap XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Reprezentacje szkół walczyły o awans do eliminacji powiatowych, które odbędą się 24 kwietnia, również w kasinczańskiej placówce. Organizatorami turnieju są Gmina Mszana Dolna, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej oraz Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej.

Wicedyrektor szkoły – Magdalena Obajtek wraz z organizatorami powitali gości i uczestników turnieju. Turniej swoją obecnością zaszczycili: Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna, Katarzyna Szybiak – Zastępca Wójta, mł. asp. Maciej Bielak – przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, mł. asp. Jolanta Mól – rzecznik prasowy KPP w Limanowej oraz Maria Lis – pielęgniarka NSZOZ w Kasince Małej. Organizacją rozgrywek w szkole kierowała Małgorzata Kuziel przy współpracy z Łukaszem Szlachetką i Pawłem Gargasem.

W zawodach wzięły udział 3 drużyny w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej oraz Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce) i 5 drużyn uczniów w wieku powyżej 12 lat (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej, Szkoła Podstawowa w Łętowem, Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce, Zespół Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej oraz Zespół Szkoły i Przedszkola w Olszówce).

Aby odnieść sukces w turnieju, należało rozwiązać test ze znajomości przepisów kodeksu drogowego i zastosować je w praktyce podczas jazdy rowerem po torze przeszkód. Dodatkowo zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością udzielenia pomocy przedmedycznej. Sędziowie (opiekunowie drużyn) wyłonili zwycięzców:

 

W klasyfikacji drużynowej:

 

– w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej

III miejsce – Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce

 

– w kategorii uczniów w wieku powyżej 12 lat:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej

II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej

III miejsce – Zespół Szkoły i Przedszkola w Olszówce

 

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej:

 

– w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat:

I miejsce – Maciej Kotarba – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej

II miejsce – Kacper Opioła – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej

III miejsce – Michał Michalak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej

 

– w kategorii uczniów w wieku powyżej 12 lat:

I miejsce – Jakub Stożek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej

II miejsce – Kamil Kaleta – Zespół Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej

III miejsce – Leon Wilk – Zespół Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej

 

Na zakończenie Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej – Anna Piwowarska wspólnie z p. Katarzyną Szybiak i p. Maciejem Bielakiem wręczyli zwycięzcom puchary oraz medale ufundowane przez Wójta Gminy Mszana Dolna.

 

Dorota Borowiec

Zobacz również