Zalesie. Zmarł ks. dr Stanisław Burzawa

Zalesie. Zmarł ks. dr Stanisław Burzawa

Był emerytowanym proboszczem parafii Zalesie, rezydentem w parafii Słopnice Górne.

Wuroczystość św. Józefa, patrona dobrej śmierci, 19 marca, odszedł do domu Ojca ks. Stanisław Burzawa – emerytowany proboszcz parafii Zalesie. Od 2007 roku mieszkał w parafii Słopnice Górne w charakterze rezydenta.

Ks. dr Stanisław Burzawa urodził się 1 października 1937 roku w Miechowicach Wielkich. Pochodził z parafii Wietrzychowice. W ubiegłym roku świętował 55-lecie kapłaństwa.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Muszyna, Tarnów – św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej, Grybów, Gorlice i Podegrodzie. W latach 1982–2007 pełnił urząd proboszcza parafii Zalesie. Ponadto sprawował obowiązki rejonowego duszpasterza akademickiego w Gorlicach, a także notariusza oraz dekanalnego wizytatora nauki religii w dekanacie Limanowa. Ostatnie lata spędził w Słopnicach Górnych

Wprowadzenie ciała śp. ks. Stanisława do kościoła parafialnego w Słopnicach Górnych nastąpi w czwartek (21 marca) o godz. 17. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Słopnicach Górnych zostanie odprawiona w piątek (22 marca) o godz. 11, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…

 

 

fot. Ks. Stanisław Burzawa podczas uroczystości odpustowych w Zalesiu ARCH. PARAFII ZALESIE 

(Zródło: Gośc Tarnwski)

Zobacz również