Gmina Mszana Dolna. W Kasince Małej powstanie stacja paliw

Gmina Mszana Dolna. W Kasince Małej powstanie stacja paliw

Marek Skolarus, właściciel firmy "Markam" z Kasinki Małej, produkującej wędliny wybuduje stację paliw w na terenie swojego zakładu. Nie wszyscy radni byli za podjęciem stosownej uchwały.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Mszana Dolna, radni podjęli uchwałę, która umożliwia Markowi Skolarusowi, przedsiębiorcy z Kasinki Małej, wybudowanie stacji paliw. 

– Miesięcznie samochody tankują na tej mojej stacji 50 tys. litrów paliwa, czyli zużywam go więcej niż sprzdaje niejedna stacja – mówił podczas sesji rady gminy, przedsiębiorca z Kasinki Małej, jednocześnie prosząc radnych, aby ci zagłoswali za uchwałą pozwalającą mu zbudowanie stacji paliw.

Punkt, który dotyczył wspomnianej uchwały, został wprowadzony do porządku obrad przed rozpoczęciem sesji. Został on zgłoszony przez radną Helenę Kanię. Zanim jednak doszło do głosowania, Bolesław Żaba, wójt gminy zaapelował do radnych, aby ci głosując za jej podjęciem, zastanowili się głęboko czy ma ona sens. Odwoływał radnych do swoich sumień.

Po poddaniu pod głosowanie uchwały, radni głosami 8 do 6 zdecydowali, że Marek Skolarus, może budować stację paliw w pobliżu swojego zakładu mięsnego.

Zobacz również