Gminna Biblioteka Publiczna podsumowała swoją działalność

Gminna Biblioteka Publiczna podsumowała swoją działalność

W 2018 r. księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej powiększył się o 1 908 pozycji.

1 252 książki zakupiono ze środków własnych, 601 pozyskano z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, a 55 woluminów biblioteki otrzymały nieodpłatnie od Powiatowej Biblioteki Publicznej i innych instytucji.

Pracownicy GBP zrealizowali w ubiegłym roku 40 322 wypożyczenia. W ośmiu bibliotecznych placówkach zarejestrowało się blisko dwa tysiące użytkowników; odnotowano 23 612  odwiedzin.

Gminna książnica w 2018 roku po raz kolejny włączyła się do akcji „Narodowego Czytania”. W gościnnych progach  Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

 Staramy się być blisko naszych użytkowników i ich czytelniczych zainteresowań uważnie śledząc nowości wydawnicze i dostosowując się do bieżących potrzeb lokalnego środowiska – podkreślają gminne bibliotekarki. Nasza  działalność nie skupia się tylko na wypożyczaniu, ale także w miarę możliwości  na organizacji  licznych spotkań, lekcji bibliotecznych, konkursów, czy zajęć mających na celu zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży podczas wakacji i ferii.

Księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej jest systematycznie wprowadzany do systemu bibliotecznego „ Mak +”, który umożliwia już zdalne przeszukiwanie zbiorów.

Zapraszamy wszystkich na naszą stronę www.gbpkasinka.pl – zachęca Elżbieta Ciężadlik. Tam, z zakładki KATALOG, można wyszukiwać nie wychodząc z domu  skatalogowane przez nas książki. Można je także wyszukiwać za pomocą strony www.szukamksiążki.pl.  W naszych bibliotekach można także skorzystać z bezpłatnych stanowisk komputerowych.

W ubiegłym roku pożegnaliśmy przechodzącą  na emeryturę dotychczasową kierowniczkę GBP Panią Zofię Skolarus oraz koleżankę z filii w Rabie Niżnej Panią Halinę Jugowicz – dodaje dyrektor GBP. Dziękujemy im jeszcze raz  za dotychczasową współpracę, czas i serce poświęcone sprawom bibliotecznym. Życzymy dobrego zdrowia w realizacji wszystkich pozazawodowych postanowień i marzeń. Wszystkich mieszkańców Gminy Mszana Dolna oraz przebywających tutaj na wypoczynku gości serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek.

                                                        Dyrekcja i pracownicy GBP w Mszanie Dolnej

Inf. Urząd Gminy Mszana Dolna

Zobacz również