Limanowa. Rywalizacja dzieci i młodzieży w biegach przełajowych

Limanowa. Rywalizacja dzieci i młodzieży w biegach przełajowych

W Limanowej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych oraz Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawodnicy biegali na dystansach od 800 – 1500 m.

W kategorii dziewcząt urodzonych w 2008 r. i młodszych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej przed reprezentantkami Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach oraz Szkoły Podstawowej w Mordarce. Wśród uczennic urodzonych w latach 2006-2007 najlepsze okazały się przedstawicielki Szkoły Podstawowej w Mordarce przez zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej i Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach.

Najlepsze wyniki w kategorii młodszych chłopców uzyskali reprezentanci Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej oraz Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej. Podium w grupie starszej zajęli zawodnicy ze Szkół Podstawowych w Mordarce, Porębie Wielkiej i Kasinie Wielkiej.

Młodzież roczników 2003-2005 walczyła na dystansach 1000 i 1500 m. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej, drugie – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej, a trzecie Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej. W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej, wyprzedzając kolegów z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach i Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej.

W ramach licealiady na podium stanęły uczennice Zespołu szkół Nr 1 w Limanowej przed drużynami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej. Wśród chłopców dominowali zawodnicy z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.

Najlepsze wyniki indywidualne uzyskali: Klaudia Cyrwus (SP nr 1 w Mszanie Dolnej), Edyta Pietrzak (SP w Kasinie Wielkiej), Wojciech Budacz (ZPO w Mszanie Dolnej), Mirosław Madej (ZPO w Mszanie Dolnej), Zuzanna Ślazyk (ZPO w Słopnicach), Bartłomiej Figura (ZPO w Mszanie Dolnej), Elżbieta Kowalczyk (ZS nr 1 w Limanowej) oraz Rafał Sułkowski (ZS nr 1 w Limanowej).

Źródło: www.mos.limanowa.pl

Fot. ZPO w Mszanie Dolnej

Zobacz również