Magdalena Mól solistka “Consonansu” wyśpiewała sobie finał

Magdalena Mól solistka “Consonansu” wyśpiewała sobie finał

9 kwietnia w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbyły się eliminacje rejonowego 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Startowali w nich zwycięzcy etapów powiatowych z Nowego Sącza, Nowego Targu, Zakopanego, Gorlic i Limanowej.

Uczestnicy oceniani byli przez profesjonalne Jury w składzie: Jan Korwin Kochanowski – aktor, reżyser i scenarzysta z Krakowa, dr hab. Monika Jakowczuk – aktorka, prodziekan Wydziału Aktorskiego AST w Krakowie oraz dr Waldemar Groń – muzyk, kompozytor, dyrygent.

W kategorii Poezja Śpiewana II miejsce wraz z kwalifikacją do etapu wojewódzkiego w Krakowie zdobyła solistka zespołu „CONSONANS”  Magdalena Mól. Jako jedyna z naszego terenu reprezentować będzie ziemię limanowską i swoją szkołę – Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego 25 kwietnia w finale na krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego przy ul Straszewskiego. Magdalena wykonała dwa autorskie utwory: „Marzenie” sł. Kazimierz Przerwa Tetmajer, muz. Karolina Curzydło oraz „Śpiewka jarmarczna” sł. Marta Jedliczko, muz Karolina Curzydło. Kompozytorką obu pieśni jest była solistka zespołu, która w 2014 roku dotarła do finału ogólnopolskiego tegoż konkursu we Włocławku. W nagraniu wystąpili: Kajetan Pietrzak –perkusja, Marcin Dutka – gitara akustyczna i Witold Gromala – gitara basowa (wszyscy „Consonans”). Nad całością i aranżacją czuwał nauczyciel muzyki i wiedzy o kulturzeLeszek Mordarski. Warto nadmienić, że Magdalena Mól jest czwartą ( w ciągu ostatnich ośmiu lat) solistką „Consonansu”  po Sylwii Zelek, Karolinie Curzydło i Agacie Palce specjalizującą się w poezji śpiewanej. Życzymy jej, aby tak jak poprzedniczki dotarła do finału ogólnopolskiego we Włocławku.

(inf. Miasto Limanowa)

Zobacz również