Bogusław Sonik w Limanowej: – Liczymy na zdrowy rozsądek mieszkańców naszego regionu

Bogusław Sonik w Limanowej: – Liczymy na zdrowy rozsądek mieszkańców naszego regionu

Bogusław Sonik, kandydat Koalicji Europejskiej do Europarlamentu we wtorek odwiedził Limanową. W kontekście walki ze smogiem mówił o rozbudowie i modernizacji sieci gazowej w regionie. Przedstawił również propozycje komisji budżetowej Parlamentu Europejskiego w nowej perspektywie finansowej.

Wybory do Europarlamentu sa już na ostatniej prostej, dlatego kandydaci chcą pozyskać głosy mieszkańców naszego regionu. Kandydat do Parlamentu Europejskiego Bogusław Sonik rozpoczynając swoje spotkanie w karczmie Matras w Limanowej, wspomniał na początku swojego wystąpienia o swojej działalności opozycyjnej.

Rzczowa dyskusja dotyczyła spraw związanych z czystym powietrzem, polityką informacyjną w mediach, a także budowie społeczeństwa obywatelskiego poprzez aktywizowanie do działań małych i lokalnych środowisk.

Kandydat Koalicji Europejskiej podkreślił również wagę wyników wyborów, od których m.in. będzie zależało nowe rozdanie unijnego budżetu w perspektywie finansowej na lata 2021-27.

Spotkanie było dobrą okazją do omówienia lokalnych spraw, które palą mieszkańców regionu. Zdaniem Bogusława Sonika, wiele problemów, zwłaszcza tych komunikacyjnych rozwiązałaby budowa linii kolejowej z Krakowa do Szczyrzyca i dalej w stronę Nowego Sącza i Chabówki. Na to jednak potrzeba porozumienia i determinacji zarówno polskiego rządu, jak i nowych posłów wybranych do Europarlamentu.

Na pytanie ile Koalicja Obywatelska, w tych wyborach może zgarnac mandatów. Poseł odpowiedział, że liczy na zdrowy rozsądek mieszkańców zarówno województwa małopolskiego, jak i świętokrzyskiego. Jak zaznaczył, to właśnie ci obywatele 26 maja zdecydują, kto będzie ich reprezentował w Parlamencie Europejskim.


Zobacz również