Kamienica. Konkurs Wiedzy Ekologicznej Eko-Asy

Kamienica. Konkurs Wiedzy Ekologicznej Eko-Asy

Temat ochrony środowiska jest doskonale wszystkim znany, jednak w dalszym ciągu większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, która jest na tyle poważna, że skutki niedbałości o Ziemię odczuwamy każdego dnia.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamienicy odbył się IV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej Eko-Asy. Koordynacją konkursu zajęły się Aneta Kuziel, Jolanta Łączek i Mariola Kozioł- Rusnarczyk. Uczniowie klas IV-VI reprezentowali szkoły podstawowe z gminy Kamienica. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą m.in. na temat procesów zachodzących w przyrodzie, znaczenia piktogramów związanych z ekologią i znajomościąreprezentowanych cech polskich parków narodowych.

Wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu ochrony środowiska, jednak to Andrzej Bieniek ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu zdobył pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Faron ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu, na ostatnim miejsu podium znalazła się Justyna Hyrc, która reprezentowała Szkołę Podstawową nr 1 w Kamienicy.

 

Źródło: Gmina Kamienica

Zobacz również