Limanowa. Spotkanie Limanowskiego Głosu Profilaktyki

Limanowa. Spotkanie Limanowskiego Głosu Profilaktyki

Przedstawiciele władz powiatu, służb, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, opiekunowie oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu limanowskiego spotkali się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, gdzie odbył się kolejny Limanowski Głos Profilaktyki.

Jest to cykliczne wydarzenie organizowane w ramach projektu Komendy Głównej Policji,  „Profilaktyka a Ty” oraz kampanii Głównego Inspektoratu Sanitarnego „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Wydarzenie ma na celu promocję zdrowego trybu życia, przeciwdziałanie zagrożeniom, takim jak m.in. uzależnienia, szczególnie wśród młodzieży, a także kreowanie w społeczeństwie wzorców bezpiecznego życia. Poruszone zostały m.in. tematy związane z uzależnieniem w sieci, cyberprzemocy, zatruciem dopalaczami oraz bezpieczeństwem w górach. Odbyła się również debata dotycząca zagadnień bezpieczeństwa i zdrowia.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym.  Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą – zachęcał wszystkich zebranych w hali ZSTiO prowadzący.

Organizatorzy wydarzenia to: Powiat Limanowski, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

 

Źródło: powiat.limanowski.pl

Zobacz również