Nowy Sącz. Otwarto most na Dunajcu

Nowy Sącz. Otwarto most na Dunajcu

Były fajerwerki, ryk aut i motocykli, trąbiły klaksony, polał się też bezalkoholowy szampan, ale przede wszystkim wielką radość sprawił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, podejmując decyzję o otwarciu mostu na rzece Dunajec.

Stało się to o północy z 8 na 9 maja. Od tej chwili most jest już przejezdny, choć jeszcze trwają ostatnie, drobne prace techniczne.

– W związku z tym, że o północy 8 maja uprawomocniła się decyzja pozwolenia na użytkowanie mostu, udało się trochę wcześniej go otworzyć, jeszcze przed oficjalnymi uroczystościami – mówił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. – Myślę, że dla Sądeczan każda godzina jest ważna i cieszę się, że nawet o te dwa dni możemy skrócić cierpienia nas wszystkich. Widać po ilości osób, które tu przyszły, mimo tak późnej pory, że to dobra decyzja. Myślę o maturzystach, którzy musieli dojeżdżać na egzaminy z Heleny, myślę o tych osobach, które codziennie stały w korkach paląc niepotrzebnie paliwo, tracąc czas, denerwując się – dla nich każda godzina bez mostu była problemem. Dlatego jeśli można było otworzyć przejazd, zrobiliśmy to.

Do soboty nie będzie jeszcze możliwy ruch pieszych. Także ze względów technicznych i ostatnich prac porządkowych, zawężony został przejazd do dwóch pasów ruchu – po jednym w każdym kierunku jazdy.

Oficjalne otwarcie nowego mostu na rzece Dunajec nastąpi 11 maja.

W związku z podjętą przez prezydenta miasta decyzją o udostępnieniu przejazdu przez nowy most, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu informuje, że od 9 maja 2019 roku autobusy linii nr 41 i 44 ponownie kursują do pętli autobusowej przy ulicy Dunajcowej. Pozostałe linie: 33, 34, 42, 102 nadal kursują według obowiązujących objazdów. Przez nowy most pojadą od 12 maja 2019 roku (niedziela).

inf. Nowy Sacz

Zobacz również