Piekiełko. IX Beskidzkie Camino – już 19 maja

Piekiełko. IX Beskidzkie Camino – już 19 maja

Szlak Papieski zwany jest BESKIDZKIE CAMINO zaprasza do wędrówki. W tym roku odbędzie się 19 maj 2019r.

Zbiórka  w Słopnicach – Zaświerczu, przy tablicy informacyjnej o godz. 4.20,  skąd po krótkiej modlitwie do Jana Pawła II  i wytycznych na drogę, wyruszamy po raz dziewiąty – niezależnie od pogody o 4.30 – żółtym szlakiem w kierunku Mogielnicy, Jasienia, przełęczy Przysłop, Kudłonia na Turbacz i przez  Nowy Targ do Ludźmierza.

Zapraszamy nie tylko piechurów o dobrej kondycji ale i tych mniej wprawionych bo w każdym miejscu na szlaku można do nas dołączyć.

Będziemy: 

na Mogielicy  ok. godz. 6.00,   
na przełęczy Przysłop w Lubomierzu będziemy ok. godz. 9.00,
przy Szałasowym Ołtarzu na Hali Turbacz ok. 12.40,
w schronisku na Turbaczu ok. 13.10,
przy kościele w Nowym Targu – Kowańcu ok.15.10.                
Prosimy o ubranie wygodnych butów, zabranie ze sobą duuużej bułki, butelki wody, wiary że dojdziemy oraz flag papieskich (żółto-białe) i biało -czerwonych. Idziemy tak aby dojść do Ludźmierza na msze św. o godz.18.00. Każdy uczestnik wędruje na własną odpowiedzialność wzorem  EDK. W tym roku na każdego pątnika czeka niespodzianka. Powrót możliwy busem. Więcej informacji pod nr telefonu 696 323 303.                              

W tym roku nasze pielgrzymowanie ofiarować będziemy Matce Bożej jako wynagrodzenie za tęczową profanację oraz za naszą umiłowaną Ojczyznę w zbliżających się euro-wyborach  !
BESKIDZKIE CAMINO to jednodniowy przemarsz Szlakiem Papieskim prowadzącym ze Słopnic – Zaświercza do Ludźmierza. Wyruszamy zawsze w trzecią niedzielę maja,  o godz. 4.30,  trasą, gdzie żółty szlak schodzi z drogi powiatowej i zaczyna wspinać się na Mogielnicę – królową Beskidu Wyspowego. Z Mogielnicy przez Jasień, przełęcz Przysłop, Jaworzynkę, Gorc Troszacki Kudłoń, i Turbacz – tu na Polanie Filasowej przy Szałasowym Ołtarzu odmawiamy Anioł Pański.  W schronisku na Turbaczu szybki obiad czyli tradycyjna kwaśnica. Po obiedzie zejście do Kaplicy Papieskiej na Rusnakowej Polanie gdzie zawsze czeka na nas opiekun Duszpasterstwa Turystycznego na Turbaczu ks. Kazimierz Dadej SCJ. Schodzimy przez Kowaniec – tu zatrzymujemy się przy kościele aby odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dalej idziemy ulicami Nowego Targu, aby do Gaździny Podhala w Ludźmierzu zdążyć na Mszę św. o godz. 18.00. Inicjatorami tego projektu są strażacy z Piekiełka przy współpracy pana Kazimierza Kęski ze Słopnic.

Zobacz również