Pisarzowa. Złodzieje paliwa w rękach policji

Pisarzowa. Złodzieje paliwa w rękach policji

W nocy z 11 na 12 maja 2019r. w miejscowości Pisarzowa (gmina Limanowa) patrolujący policjanci zauważyli światło latarek na parkingu z maszynami budowlanymi.

Dwaj mundurowi podjęli interwencję i zatrzymali 4 osoby, które ze z baku pojazdu ciężarowego kradły paliwo. W pojeździe sprawców policjanci znaleźli pojemniki z paliwem, a w bagażniku dwa akumulatory, które również zostały skradzione. Cała czwórka została zatrzymana i przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Po wylegitymowaniu okazało się, że sprawcami byli: 19-letni mieszaniec miejscowości Koszary, oraz trzej nieletni mieszkańcy Nowego Sącza (w wielu 16, 14 i 16 lat).

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani uszkodzili zbiornik z paliwem w pojeździe marki Stayer, ukradli ok 80 litrów oleju napędowego i 2 akumulatory rozruchowe. W wyniku tego zdarzenia powstały łączne straty w kwocie około 3500 złotych. Odzyskane mienie przekazano właścicielowi.

19-latek został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych limanowskiej komendy. Odpowie za kradzież w włamaniem.

Natomiast trzej nieletni po wykonanych czynnościach zostali przekazani rodzinie  – ich sprawą zajmie się sąd rodzinny. – informuje mł. insp. Sebastian Gleń

Zobacz również