Region. Już jutro Dzień Flagi RP

Region. Już jutro Dzień Flagi RP

Urząd Gminy w Słopnicach zaprosił mieszkańców do udziału w akcji #mojaflaga, czyli wywieszania barw narodowych z okazji Święta Flagi. Jest to ogólnopolska inicjatywa organizowana przez Biuro Programu „Niepodległa”. Aby się włączyć, należy zrobić sobie zdjęcie z flagą i opublikować je w mediach społecznościowych, dodając hashtag #mojaflaga oraz #niepodległa. Warto przypomnieć, że od 23 kwietnia starostwo powiatowe w Limanowej rozdawało wszystkim chętnym flagi państwowe. Uroczystości patriotyczne organizują w tych dniach poszczególne samorządy.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony ustawą z 20 lutego 2004 r. o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w akcji „Biało-czerwona w każdym oknie” w ramach projektu „Szkoła Niepodległej”. Dzięki takim akcjom wywieszanie flagi z okazji świąt narodowych staje się coraz bardziej powszechne.

Źródło: UG w Słopnicach

Fot. ZSiP w Łostówce

Zobacz również