Region. Ogłoszenie pogotowia przeciwpowodziowego- Strażacy interweniowali ponad 30 razy

Region. Ogłoszenie pogotowia przeciwpowodziowego- Strażacy interweniowali ponad 30 razy

Intensywne opady deszczu, doprowadzają do gwałtownego podniesienia się poziomu rzek na terenie powiatu limanowskiego. Woda wdziera się również do niektórych domów. Strażacy na bieżąco walczą z żywiołem, usuwając skutki nawałnicy.

– Na bieżąco usuwamy wszystkie skutki deszczu. Przez całą dobą do godziny 19.30 interweniowaliśmy ponad 40 razy. Są to głównie pompowania wody, która wlała się w w piwnice bądź stereny domów. Udrażnialiśmy przepływ wody, w wąskich przepustach. Kilka interewncji mieliśmy w ziązku z drzewamiu, które gdzieś wiatr osłabił. Cały czas monitorujemy sytuację w regionie – wyjaśnia mł. bryg. Tomasz Pawlik, rzecznik PPSP w Limanowej.

15:00

W Wilkowisku doszło do osunięcia się ziemi, która częściowo zablokowała drogę.

15:30

W związku intensywnymi opadami deszczu dnia 23.05.2019 r. Wójt Gminy Limanowa ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe, które obowiązuje do odwołania. (zarządzenie nr 76/2019)

15:38

Strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego poziomu rzeki na odcinku drogi Łososina-Piekiełko. Monitorowanie poziomu rzeki trwa nadal. W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wylania wody, strażacy zabezpieczyli jej brzegi workami z piaskiem.

16:05

Strażacy zostali zadysponowani do szkoły w Strzyrzycu, w celu wypompowywania wody, która wdarła się do budynku.

16:20

-Woda wezbrała, zagrożone jest ujęcie wody na rzece Łososinie. Czekamy na worki z piaskiem, będziemy podejmować działania w celu zabezpieczenia tego miejsca- oznajmił zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, bryg. Tomasz Pawlik.

17:50

Droga powiatowa w Wilkowisku zamknięta. Strażacy myją nawierzchnię.

18:00

Droga została odblokowana.

Strażacy otrzymują również zgłoszenia dotyczące zalanych piwnic, zatkanych przepustów oraz zalanych dróg.

Informacja będzie aktualizowana.

Zobacz również