– Służyć, a nie zyskać – ks. Tadeusz Mrowiec podczas obchodów święta Konstytucji 3 maja

– Służyć, a nie zyskać – ks. Tadeusz Mrowiec podczas obchodów święta Konstytucji 3 maja

W Mszanie Dolnej, podobnie jak i w całym regionie, odbyły się uroczystości związane z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Kościół katolicki w tym dniu obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Mszańskie uroczystości były obchodzone w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego. W czasie mszy świętej ks. Tadeusz Mrowiec, przytoczył słowa ks. bp. Krasickiego: – Usłużyć a nie zyskać, owszem, w służbie tracić – jak zaznaczył, powinny być one drogowskazem dla wszystkich tych, którzy sprawują dzisiaj władzę w państwie i samorządzie.

Kościół katolicki w tym dniu obchodzi również uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. – W okresie Wielkanocnym przychodzimy do Maryi, aby się od niej uczyć. Uczmy się miłości do Chrystusa. Uczmy sie również naśladować św. Michała i św. Floriana – mówił w czasie homilii ks. Tadeusz Mrowiec.

Po mszy świętej, znajdująca się przed wejściem do świątyni figura Św. Michała Archanioła została poświęcona przez ks. proboszcza Jerzego Raźnego. W tym roku miasto Mszana Dolna będzie obchodziło 10. rocznicę zawierzenia jego opiece. Główne uroczystosci odbęda się we wrześniu.

Zobacz również