XII Rajd Górski Szlakiem Papieskim w Tymbarku

XII  Rajd Górski  Szlakiem Papieskim w Tymbarku

Po raz dwunasty w Tymbarku 27 maja zorganizowano Rajd Górski „ Szlakiem Papieskim” na trasie Tymbark -Góra Paproć – Tymbark. W rajdzie udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku i Szkoły Podstawowej w Podłopieniu.

Celem rajdu było uczczenie pamięci św. Jana Pawła II oraz żołnierzy poległych w I i II wojnie światowej na Limanowszczyźnie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W  remizie OSP Tymbark  dla młodzieży zorganizowano  turnieje wiedzy: o życiu i działalności  św. Jana Pawła II oraz konkurs wiedzy z zakresu I i II wojny światowej, który przygotował tymbarski Strzelec /mł. insp. ZS Tadeusz Rybka i drużynowy ZS Paweł Wiewiórski /. 

W konkursie wiedzy o życiu i działalności Ojca św. Jana Pawła II kolejność miejsc przedstawia się następująco:

1. Anna Czyrnek – SP Podłopień

2. Aleksandra Duda – SP Podłopień

3. Konrad Palacz – NSP Piekiełko

4. Zuzanna Kęska – SP Podłopień

5.Izabela Czernek – SP Podłopień

 

Wiedzy z zakresu I i II wojny światowej:

1. Beata Kulpa – SP Podłopień

2. Kamil Plata – SP Podłopień

3. Szymon Filipiak – NSP Piekiełko

4. Jakub Hybel – NSP Piekiełko

5. Michał Zając – NSP Piekiełko

Organizatorami rajdu byli : Urząd Gminy w Tymbarku, Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku, Jednostka Strzelecka Nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone  ZS „Strzelec” OSW   w Tymbarku. Fundatorami nagród  dla uczestników konkursów byli: IPN Warszawa, MOT Kraków oraz Firma Tymbark MWS. Kiełbaski dla uczestników przygotowali Maria i Stanisław Przybylscy z OSP Tymbark.

Nagrody zwycięzcom i uczestnikom rajdu wręczał wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek.

Zobacz również