Andrzej Kulig o swoich podróżach

Andrzej Kulig o swoich podróżach

W czwartkowe popołudnie 13 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej gościł, na spotkaniu promującym książkę pt. „Pół korony i inne wyprawy”, Andrzej Kulig – Limanowianin z urodzenia, profesor Politechniki Warszawskiej, wieloletni publicysta „Echa Limanowskiego”.

Autor po przywitaniu zgromadzonej publiczności rozpoczął opowieść o swoich podróżach w różne zakątki świata. Na swoim koncie ma wiele odwiedzonych miejsc i zdobytych szczytów. Przedstawiając przebieg swoich wypraw w porządku chronologicznym, podzielił się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i ciekawostkami z rozmaitych miejsc. Opowieści towarzyszyła prezentacja multimedialna, zawierająca zdjęcia unaoczniające miejsca wypraw.

Andrzej Kulig odniósł się także do procesu powstania książki, na którą składa się 240 stron tekstu i dokładnie 436 zdjęć. Podstawą książki były reportaże podróżnicze opublikowane na łamach „Echa Limanowskiego”. Uważałem, ze niezbędne w tej książce jest również umiejscowienie wypraw na mapie – mówił autor. Tak więc książka wzbogacona jest mapami oraz kończącymi każdy rozdział przydatnymi kalendariami wypraw, które z kolei można wykorzystać przy tworzeniu planu swoich ekspedycji. Kolejno autor opowiedział o okładce książki przedstawiającej jeden ze szczytów masywu Kilimandżaro. Urozmaiceniem spotkania był konkurs, w ramach którego zwycięzcy otrzymali promowaną książkę.

Autor zachęcał do podejmowania wypraw i eksploracji pięknych, nieznanych miejsc, bo jak sam twierdzi: NASZA PLANETA TO UNIWERSYTET NAUK PRZYRODNICZYCH.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Andrzej Kulig chętnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania publiczności, zdradzając swoje plany na kolejne wprawy oraz rozdawał autografy z imiennymi dedykacjami.

Inf. MBP Limanowa

Zobacz również