Mszana Dolna. Komendant prosi o wsparcie na zakup radiowozu dla policji

Mszana Dolna. Komendant prosi o wsparcie na zakup radiowozu dla policji

Wiesław Czamara, komendant Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej apeluje do radnych, aby ci wspomogli zakup radiowozu dla jednostki.

Mszański komisariat, tak jak i inne tego typu jednostki w powiecie limanowskim dysponuje dość wysłużonym taborem. Niektóre radiowozy mają już ponad 14 lat, a na liczniku przejechane ponad 500 tys. km. Ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

– Na stanie mamy takie dwa samochody kilkunastoletnie. Jeżeli radni i pani burmistrz chcieliby nas wesprzeć, to trzeba to zrobić z dużym wyprzedzeniem. Wydaje mi się, że taka zmiana radiowozu będzie potrzebna już w przyszłym roku. Dlatego proszę o to byście nas wspomogli – tłumaczył na ostatniej sesji Rady Miasta Mszana Dolna komendant W. Czamara.

W przeszłości zagórzańskie samorządy, a także gmina Niedźwiedź na radiowóz wspólnie wydawały ok. 50% jego wartości. Druga część tej kwoty pochodziła z budżetu państwa.

– Wszyscy jesteśmy, w jakiejś mierze odpowiedzialni za bezpieczeństwo na naszym terenie. Skuteczność naszych interwencji jest uzależniona od szybkiej reakcji. Mówię tutaj przede wszystkim o poszukiwaniach osób starszych, a także młodych ludzi. Teren nasz jest trudny, a pokonanie go, niejednokrotnie wymaga użycia dobrego sprzętu. Mamy quada, który trzeba przewieźć w dane miejsce. Do tego też trzeba użycia przyczepy i odpowiedniego samochodu – wyjaśnia komendant KP w Mszanie Dolnej.

Na chwile obecną nie wiadomo jaki konkretnie samochód chciałby zakupić mszański komisariat. Najlepiej gdyby, to był samochód z napędem na 4 koła, który dobrze sobie radzi w górskim terenie.

Z podobnym apelem zwrócił się do radnych gminy Mszana Dolna, a także Niedźwiedzia.

Zobacz również