Mszana Dolna. Służby szukały 8-letniego dziecka

Mszana Dolna. Służby szukały 8-letniego dziecka

Policja, strażacy, a także ratownicy pogotowia poszukują 8-letniego chłopca. Dziecko było ubrane w czerwone spodenki i szarą koszulkę. Ostatni raz chłopiec był widziany w okolicach ul. Starowiejskiej. Gdyby, ktoś widział taką osobę, niech się skontaktuje z policją.

Aktualizacja 03.06.2019

Chłopiec wcale nie zaginął. Dopiero w niedzielę wieczorem funkcjonariusze odkryli, że dzieciak, który cały czas spokojnie siedział w domu, historię z zaginięciem po prostu sobie wymyślił. – informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej

 

W niedzielę policjanci wznowili poszukiwania. Był to dzień wytężonej pracy operacyjnej, dzięki której policjanci ustalili 10-letniego chłopca, który przyznał się, że rozmawiał z mężczyzną i prosił go o podwiezienie. Chłopca rozpoznał również zgłaszający interwencje mężczyzna. 

 

Nieodpowiedzialnym zachowaniem małoletniego chłopca zajmiesz się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich. – informuje mł.asp. Jolanta Mól, Oficer Prasowy

 

—————————

Z zebranych przez nas informacji wynika, że do mężczyzny, który przy ulicy Starowiejskiej naprawiał samochód, podszedł chłopiec. Zapytał, czy może go podwieźć do Rabki, gdzie mieszka. Mężczyzna odmówił, ale stwierdził, że poprosi o pomoc policję. Zanim jednak zdążył dokończyć zdanie, chłopca obok niego już nie było. Miał uciec nad rzekę Mszankę.

Po około godzinie mężczyzna postanowił zgłosić incydent policji, która po krótkim czasie weryfikowania informacji, poszukiwaniu świadków, wstępnym patrolu okolic zdarzenia, wszczęła alarm dla pozostałych służb. Chłopiec ubrany miał być w czerwone krótkie spodenki, szarą koszulkę i miał mieć blond albo rude włosy. Poszukiwania zakończyły się o godz. 3.30. Zgłoszenia o zaginięciu chłopca nie ma do dzisiaj.

Od wczoraj ponad 80 osób penetrowało ulice Mszany Dolnej w poszukiwaniu zaginionego chłopca. Na miejscu pracowały jednostki policji z jednostek powiatu limanowskiego i myślenickiego, jednostki OSP z terenu miasta i gminy Mszana Dolna, Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża, jednostka specjalistyczna z KP Nowy Sącz wraz z psem tropiacym. Wykorzystano kamery termowizyjne, 3 quady oraz dron.

Przeszukane zostały tereny nadrzeczne w Mszanie Dolnej – Mszanka na odcinku Łostówka – Kasinka Mała, Raba na mszańskim odcinku oraz Porębianka, droga krajowa oraz tory kolejowe na odcinku Mszana Dolna – Rabka. Przeszukano również wszystkie posesje przyległe do ulicy Starowiejskiej i ulic sąsiednich, a także pustostany, budowy oraz budynki gospodarcze, znajdujące się na tym terenie.

 

 

Zobacz również