Region. Ks. Tomasz Stec zaprasza do udziału w IX Zjeździe Motocyklowym w Miętustwie

Region. Ks. Tomasz Stec zaprasza do udziału w IX Zjeździe Motocyklowym w Miętustwie

– 9 czerwca zapraszam już po raz dziewiąty na jeden z największych zjazdów motocyklowych na Podhalu, do Miętustwa (w pobliżu Czarnego Dunajca). Jak zwykle będzie coś dla duszy – msza św., poświęcenie motocykli oraz coś dla ciała. Zaplanowano degustację potraw regionalnych, zabawę przy muzyce, koncert zespołu Giganci, konkursy z nagrodami. Będzie można wygrać m.in. lot balonem i noclegi w podhalańskich pensjonatach. Mam nadzieję, że nie zabraknie miłośników dwóch kółek również z powiatu limanowskiego – zachęca ks. Tomasz Stec, wikariusz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

Zjazd organizują grupa motocyklowa „Pasja i Wiara” oraz parafia pw. NMP Królowej Polski w Miętustwie. Motocykliści z całej Polski wezmą udział w uroczystej paradzie po okolicznych wioskach, spotkają się na wspólnej mszy św., a popołudnie spędzą na pikniku.

W tym roku po raz pierwszy podczas zjazdu odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Dzięki współpracy z Fundacją DKMS uczestnicy będą mieli okazję dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku. Składki zebrane całego wydarzenia zostaną przeznaczone na działalność Fundacji Cancer Fighters, której celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą nowotworową i pomoc w leczeniu.

 

Zobacz również