Tymbark. Konkursowe zmagania młodych muzyków

Tymbark. Konkursowe zmagania młodych muzyków

W tymbarskiej Społecznej Publicznej Szkole Muzycznej zakończył się II Międzynarodowy Konkurs Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia. Przybyło nań 233 uczestników, którzy w ciągu trzech dni, przed także międzynarodowym jury, zaprezentowali łącznie 166 konkursowych wykonań.

W muzycznym konkursie rywalizowali uczniowie szkół muzycznych od Śląska po Kaszuby. Gość z najodleglejszego miejsca przybył z Copiapo w Chile. Jury przewodniczył dyrygent Khac-Uyen łączący tradycje Norwegii i Wietnamu. Młodych artystów oceniali także: dr Janusz Pater z Akademii Muzycznej w Krakowie, pianistka Miho Sanou z Japonii, Dominika Anna Rosiek, skrzypaczka reprezentująca Polskę i Wielką Brytanię, austriacki flecista Dawid Gruber oraz polska kompozytorka Anna Sowa.

Pierwszy dzień konkursowych przesłuchań zakończył koncert szkolnej – już prawie symfonicznej – orkiestry pod dyrekcją Roberta Rośka. W kolejnych dniach wręczano nagrody i wyróżnienia, a wydarzeniu asystowali goście, wśród których byli przedstawiciele tymbarskiego samorządu.

Organizatorem konkursu była tymbarska szkoła muzyczna wraz z Samodzielnym Kołem Terenowym nr 99 STO oraz Radą Rodziców. Przedsięwzięciu patronowali honorowo tymbarski wójt  i starosta limanowski.

tekst i fot. RM

Zobacz również