Tymbark. W miejscach użyteczności publicznej powtarzają się akty wandalizmu

Tymbark. W miejscach użyteczności publicznej powtarzają się akty wandalizmu

Zniszczone lampy, porozrzucane śmieci, zdemolowane sprzęty sportowe to coraz częstszy widok w miejscach przeznaczonych do zabawy i wypoczynku. Wójt Paweł Ptaszek zapowiada walkę z wandalami. Na stronie internetowej Urzędu Gminy Tymbark pojawił się komunikat w tej sprawie.

Szanowni Państwo,

w związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie licznymi aktami wandalizmu, mającymi miejsce na obiektach gminnych (w parku Zofii Turskiej, boiskach przy Szkole Podstawowej w Tymbarku czy na boisku w Podłopieniu) informujemy, że sprawcy tych zdarzeń nie pozostaną bezkarni! Wspomniane powyżej miejsca wyposażone są w monitoring, za pomocą którego osoby biorące udział w jakichkolwiek wybrykach chuligańskich zostaną zidentyfikowane i ukarane, tak jak było to w przypadku zniszczenia opraw oświetleniowych w Parku Zofii Turskiej. Dochodzące do nas niepokojące sygnały są powodem zaostrzenia kontroli i wyciągania bezwzględnych konsekwencji z jakichkolwiek aktów wandalizmu.

Szanowni Mieszkańcy, każdy obiekt rekreacyjny, który powstaje na terenie naszej gminy budowany jest z myślą o Was, a każde nawet najdrobniejsze zniszczenie przyczynia się do powstania niebezpiecznych sytuacji i wyłączenia z użytkowania urządzeń. Niepokojące jest, że zniszczeń dokonują najczęściej osoby pełnoletnie, które demolują urządzenia przeznaczone dla najmłodszych. Zwracam się do Państwa z prośbą o reagowanie w przypadku naruszania regulaminu korzystania z obiektów gminnych, poprzez poinformowanie o tym fakcie policji. Gminne obiekty ogólnodostępne to nasze wspólne dobro, czujmy się zatem za nie wszyscy współodpowiedzialni.

Paweł Ptaszek

Wójt Gminy Tymbark


Fot. UG w Tymbarku

Zobacz również