Zaproszenie na promocję książki: „Wspomnienia Antoniego Sejmeja Górszczyka”

Zaproszenie na promocję książki: „Wspomnienia Antoniego Sejmeja Górszczyka”

Już jutro 5 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbędzie się promocja książki pt. „O miłości Ojczyzny nie deklamowaliśmy… Wspomnienia Antoniego Sejmeja Górszczyka”.

Antoni Sejmej Górszczyk (1892 – 1980) to pochodzący z Pisarzowej nauczyciel, legionista, etnograf, działacz społeczny, animator życia kulturalnego. Antoni Górszczyk spisał swój pamiętnik obejmujący okres od najmłodszych lat dzieciństwa do momentu wybuchu II wojny światowej. Spisane wspomnienia znalazły się w zbiorach ówczesnego Wojewódzkiego Archiwum Państwowego w Nowym Sączu. W związku ze stuleciem wybuchu I wojny światowej oraz stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiono wydać ten pamiętnik. Wydawnictwo opracowane na podstawie maszynopisu pamiętnika, zawiera wiele zdjęć i kopii dokumentów.

Pamiętnik opracował pochodzący z Limanowej Sylwester Rękas – kierownik Oddziału w Nowym Sączu Archiwum Narodowego w Krakowie. Publikacja ta ukazała się w serii wydawniczej pt. „Wielka Wojna – codzienność niecodzienności”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w siedzibie biblioteki a książkę będzie można nabyć w promocyjnej cenie.

Tekst: Karol Wojtas

Zobacz również