Zasadne. Udana biesiada regionalna na Przełęczy Wierch Młynne

Zasadne. Udana biesiada regionalna na Przełęczy Wierch Młynne

Ochotnicza Straż Pożarna z Zasadnego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego zorganizowała biesiadę pod hasłem ,,Gorczańskie smaki”, połączoną z promocją produktu ,,Dobre, bo z Zasadnego”.

Celem pikniku była integracja społeczności lokalnej oraz promocja tego, co w Zasadnem jest najbardziej wartościowe. Podczas biesiady bawiły się całe rodziny. Przygotowaliśmy bezpłatne degustacje oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Panie z kół gospodyń wiejskich włożyły serce zarówno w pyszne potrawy, jak i występy. Prezentowane gawędy, śpiewy i tańce są nieodłączną częścią naszego folkloru, który powinniśmy promować – powiedziała wicestarosta Agata Zięba, współorganizatorka wydarzenia.

Wierch Młynne w Zasadnem, jak zawsze, zjednoczył mieszkańcow gminy Kamienica i Ochotnica, a nawet Łukowica, tym razem przy wspólnej biesiadzie i promocji regionalnych produktów. Tam, gdzie są wspaniałe koła gospodyń, tam również jest pod dostatkiem doskonałego jedzenia i cudownej zabawy! Cieszę się, że mogłam spędzić czas przy wspólnym śpiewie i tańcach. Takie chwile dodają motywacji codziennej pracy. Gratuluję pomysłu i jego realizacji  – stwierdziła Ewa Filipiak, przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego.

 

fot. Agata Zięba

Zobacz również