Gruszowiec. Łucznicy Błękitu na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Gruszowiec. Łucznicy Błękitu na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Bardzo dobrze zaprezentowali się Łucznicy z klubu "Błękit" Gruszowiec podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Spośród czterdziestu klubów ( 128 zawodników i zawodniczek) biorących udział w trzydniowej rywalizacji zdobyli drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Indywidualnie wśród chłopców w pierwszej szóstce znalazła się aż trójka zawodników naszego Klubu.  W półfinale spotkali się dwaj zawodnicy „Błękitu” . Po pasjonującym pojedynku Marek Trzópek pogratulował Pawłowi wygranej, sam zajmując trzecie miejsce i brązowy medal.

W finale Paweł Ceklarz po zaciętym pojedynku uległ zawodnikowi „Marmontu” Warszawa o zaledwie jeden milimetr zdobywając srebro. Wielką niespodzianką sprawił Piotr Gardocki, który z trzydziestego czwartego miejsca po kwalifikacjach, eliminował kolejno rywali i zajął zaszczytne szóste miejsce. Dziewczęta- Dominika Czyrnek, Patrycja Miśkowiec i Faustyna Węgrzyn również spisały się znakomicie w składzie drużyny Małopolski zdobyły srebrny medal. W konkurencji mieszanej chłopak- dziewczyna reprezentując Małopolskę Paweł Ceklarz i Natalia Kaczmarek z „Płaszowianki” Kraków zdobyli srebrny medal, a Marek Trzópek i Dominka Czyrnek uplasowali się na piątym miejscu.

Ogromne gratulacje dla naszych zawodników za ogrom emocji jakie towarzyszyły sportowym zmaganiom oraz za zaprezentowanie szczytowej formy podczas najważniejszych krajowych zawodów łuczniczych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulacje również dla rodziców za wsparcie i wszelką pomoc!

Zobacz również