Limanowa. Coroczna Familijna Sobota Czytelnicza

Limanowa. Coroczna Familijna Sobota Czytelnicza

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zorganizowała po raz kolejny Familijną Sobotę Czytelniczą, na której odbyły się spotkania z Natalią Usenko – autorką książek dla dzieci oraz z Lucyną Olejniczak – autorką serii „Kobiet z ulicy Grodzkiej”.

Natalia Usenko spotkała się z młodymi czytelnikami. Autorka nawiązała doskonały kontakt z dziećmi i w ciekawy sposób opowiedziała o swojej twórczości oraz zaprezentowała wyjątkowe ballady w różnych językach. Podczas drugiej części spotkania zostały wręczone nagrody laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie plastycznym pt. „Pocztówka z wakacji” – zorganizowanego przez Filię Biblioteczną w Sowlinach. Przyznano 3 nagrody oraz 27 wyróżnień.

Z dorosłymi czytelnikami spotkała się z kolei Lucyna Olejniczak – Krakowianka. Pisarka również opowiedziała o swojej twórczości oraz zawartej fikcji i faktach z życia w swoich książkach. Zdradziła, że jest w trakcie pisania szóstej, a zarazem ostatniej części sagi rodzinnej, która będzie nosiła tytuł „Aleksandra”. Autorka podczas spotkania opowiedziała także o swojej rodzinie oraz podróżowaniu.

Źródło: mbp.limanowa.pl

 

Zobacz również