Limanowa. Rynek zmienia swoje oblicze

Limanowa. Rynek zmienia swoje oblicze

Trwa rewitalizacja limanowskiego rynku zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Zostaną wymienione płyty, będzie więcej zieleni. Zamiast drzew iglastych pojawią się liściaste, a dużą fontannę zastąpią dwie mniejsze, wyposażone w instalację świetlno-dźwiękową. Będzie letnia kawiarenka i więcej miejsc do siedzenia, w tym ławek interaktywnych ze stacjami ładowania USB, hotspotem WiFi i innymi funkcjami multimedialnymi.

Planowany jest również montaż nowoczesnego oświetlenia oraz systemu nagłośnienia, który będzie wykorzystywany podczas miejskich uroczystości. Po rewitalizacji pozostanie jedynie 15 miejsc parkingowych. Ostatnia gruntowna przebudowa centrum Limanowej odbyła się w latach 1970-1972. Modernizacja rynku ma sprawić, że stanie się on nie tylko reprezentacyjnym punktem miasta, ale też atrakcyjnym miejscem spotkań dla mieszkańców i turystów, sprzyjającym organizacji imprez kulturalnych. W przeszłości limanowski rynek stanowił centrum handlowe i przestrzeń publiczną. Odbywały się tam jarmarki oraz manifestacje chłopskie, a po II wojnie światowej – pochody pierwszomajowe.

Zakończenie przebudowy płyty rynku, a także zmiana nawierzchni drogi przewidywane są na listopad 2020 r. Rewitalizację wykonują:  Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „DUDA” z Łostówki i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „BESKID” z siedzibą w Krakowie. Decyzje dotyczące zmian komunikacyjnych podejmie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

źródło: Urząd Miasta Limanowa

Zobacz również