Mszana Dolna. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej wystąpiły podczas święta miasta

Mszana Dolna. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej wystąpiły podczas święta miasta

Walka z kaprysami pogody, ale też sporo dobrej zabawy. W miniony weekend odbyły się Dni Mszany Dolnej.

Sobotnie przedpołudnie upłynęło pod znakiem rywalizacji siatkarzy. Turniej siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta odbył się na plaży miejskiej. Wzięły w nim udział 4 zespoły żeńskie i 17 męskich. Wśród pań najlepsze okazały się Marta Lorenc i Edyta Łabuz. W zmaganiach mężczyzn zwyciężyli Kamil Król i Dawid Stach.

Występy artystyczne można było oglądać na Miejskim Stadionie im. Jana Ciszewskiego. Tam również znajdowały się stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko.

Jako pierwsi na scenie pojawili się finaliści VI Mini Talent Show: Anna Filipiak, Kaja Kolarska, Joanna Potaczek oraz Grzegorz Pazdur. Młody wokalista brawurowo zaśpiewał utwór pt. „Mięta”. Jako zwycięzca tegorocznych zmagań otrzymał dodatkową nagrodę – 400 zł, ufundowane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Mszanie Dolnej, którą ukończył w czerwcu.

Następnie wystąpiła grupa EGR z Mszany Dolnej, a po niej gwiazda wieczoru – zespół IRA. Publiczność usłyszała m.in. niezapomnianą „Nadzieję”, czy „Ona jest ze snu”.

Było bardzo fajnie, ja chętnie zagrałbym jeszcze jeden koncert. Publiczność fajnie reaguje, śpiewa z nami – podsumował Artur Gadowski.

Dzień zakończyła dyskoteka z DJ Dwave’em z ENERGY 2000.

W niedzielę pasjonatów motoryzacji przyciągnęły zabytkowe samochody. Drugi już rajd takich pojazdów pomogli zorganizować Jan i Marian Sentyrzowie z Mszany Dolnej. Z placu targowego na stadion przejechało 45 samochodów.

Niesprzyjająca pogoda wymusiła zmiany w programie. Nie udał się uroczysty przemarsz ulicami miasta, ale ze sceny popłynęły znane melodie rozrywkowe oraz filmowe w aranżacjach Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, Orkiestry Dętej z Niżnej na Słowacji oraz Orkiestry Dętej OSP z Mszany Dolnej. Koncert odbył się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Jerzego Żądły.  Z zapowiadanych zespołów regionalnych wystąpili jedynie  „Przyszowianie” z Przyszowej, prezentujący zwyczaje, tańce i  obrzędy Lachów Sądeckich.

Obchody święta miasta zakończył koncert grupy InoRos z Liberem. Publiczność szczególnie żywo reagowała na aktualny przebój pt. „Piątunio” oraz piosenkę „Czyste szaleństwo” nagraną na EURO 2012.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu i galerii zdjęć z tych wydarzeń. 

Fot. Paweł Grab, Józef Kowalczyk, Radosław Rusnarczyk, TKKF „Lubogoszcz” Mszana Dolna, MOK Mszana Dolna

Zobacz również