Otwarcie letniego sezonu turystycznego na Ziemi Limanowskiej

Otwarcie letniego sezonu turystycznego na Ziemi Limanowskiej

W niedzielne popołudnie mieszkańcy powiatu limanowskiego oraz przybyli na wakacyjny wypoczynek turyści wzięli udział w uroczystym otwarciu letniego sezonu turystycznego na Ziemi Limanowskiej, które miało miejsce na górze Paproć.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii w Łososinie Górnej ks. dr Kazimierz Fąfara. Następnie nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu oraz liczne związane z tym atrakcje. Na najmłodszych czekało mnóstwo konkursów, dzieci mogły skorzystać z darmowych urządzeń rekreacyjnych, ścianki wspinaczkowej i tyrolki przygotowanej przez ratowników limanowskiej sekcji GOPR, przejażdżek konnych, odwiedzić można było także stanowisko przygotowane przez Auto Moto Klub Limanowa. Rozrywkę zapewnił występ „Skrzatów” – grupy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku, które zaprezentowało taniec oraz piosenkę. Wystąpił zespół „Rozband” oraz zespół „Kruca Banda”.

– Wydarzenie to po raz kolejny licznie zgromadziło mieszkańców i turystów z naszego regionu oraz sąsiednich miejscowości i było okazją do wspólnego zainaugurowania letniego sezonu turystycznego w naszym powiecie. Raz jeszcze zapraszam do zwiedzania i odkrywania piękna naszego regionu, który słynie z niesamowitych krajobrazów i bogactwa fauny i flory – KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE! – napisał na swoim oficjalnym profilu starosta Mieczysław Uryga.

 

Źródło: powiat.limanowski.pl

Zobacz również