Trwają poszukiwania 29-latka z Pisarzowej.

Trwają poszukiwania 29-latka z Pisarzowej.

13 lipca 2019r. około godziny 18:40 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP GRS Nowy Sącz, OSP Tęgoborze, OSP Tabaszowa oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Kurowie.

Po przybyciu do punktu koncentracji, który był wyznaczony w okolicach mostu na rzece Dunajec w ciągu DK75, stwierdzono, że na miejscu zdarzenia obecni byli funkcjonariusze Komisariatu Policji Łososina Dolna, którzy prowadzili czynności operacyjne odnośnie zaginięcia 29-letniego  mężczyzny.

Mężczyzna pozostawił samochód osobowy na poboczu drogi. Na miejscu obecna była rodzina zaginionego. Działania strażaków polegały na podzieleniu ratowników na grupy oraz wyznaczenie dla nich obszarów poszukiwania.

Obszar wodny przeszukiwał zastęp OSP KSRG Tęgoborze oraz zastęp JRG1 Nowy Sącz. Działania te prowadzone były przy użyciu pontonu oraz patrolu pieszego brzegiem rzeki. Obszar lądowy podzielony został na sektory i tam poszukiwania prowadziły patrole piesze. Działania prowadzono do godzin wieczornych, a po zapadnięciu zmroku decyzją

Policji poszukiwania przerwano. Działania poszukiwawcze trwały trzy godziny.

Zobacz również