Limanowa. 84-latek padł ofiarą oszustki. Stracił 300 złotych

Limanowa. 84-latek padł ofiarą oszustki. Stracił 300 złotych

15 sierpnia godzinach popołudniowych, 84-letniego mieszkańca Limanowej odwiedziła kobieta, która powołując się na kontakty z jego rodziną, prosiła o przekazanie pieniędzy dla jego krewnego, który musi uregulować rachunki na stacji paliw.

Oszustka była bardzo przekonująca, wymieniła imiona osób, dla których potrzebuje pieniędzy, więc 84-latek przekazał jej kwotę 300 złotych. 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej po otrzymaniu informacji o możliwości popełnienia przestępstwa, zatrzymali kobietę oraz dwóch mężczyzn zajmujących się tym procederem. Funkcjonariusze ustalili, iż podejrzani w podobny sposób dzień wcześniej oszukali kobietę, wyłudzając od niej 1000 złotych.  Zatrzymani usłyszeli zarzut za dwa oszustwa, w trakcie których wyłudzili 1300 złotych.

– 39-letnia mieszkanka Grudziądza, była poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Grudziądzu za podobne przestępstwa – trafiła do policyjnego aresztu. Wobec dwóch mężczyzn w wieku 35 i 32 lata – mieszkańców powiatu limanowskiego, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru i poręczenia majątkowego – mówi Jolanta Mól, rzecznik prasowy KPP Limanowa.

Podejrzewamy, że cała trójka wspólnie i w porozumieniu mogła dokonać szeregu tego typu przestępstw. Osoby, które zostały oszukane w podobny sposób, proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Sprawa ma charakter rozwojowy. 

Oszuści wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Policjanci przypominają, aby nie przekazywać pieniędzy osobom, które telefonicznie czy osobiścei podają się za znajomych bądź członków rodziny. Sprawdźmy informacje, które nieznajomy nam podaje np. kontaktując się z bliskimi.

Zobacz również