Limanowa. Konfederacja zaprezentowała kandydatów z naszego regionu

Limanowa. Konfederacja zaprezentowała kandydatów z naszego regionu

W piątek 23 sierpnia na rynku w Limanowej odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość, na której zostali przedstawieni kandydaci na posłów z ziemi Limanowskiej. Przemówił również lider listy w tym regionie.

Jako pierwszy głos zabrał, startujący z 4 miejsca, Kamil Wojtyczka- sołtys Wsi Lubomierz, działacz charytatywny, wieloletni członek zarządu LKS Witów Ski Mszana Górna, związanym ze środowiskiem Młodzieży Wszechpolskiej. 

– W najbliższą niedzielę miała odbyć się parada środowisk LGBT w Rabce-Zdroju, lecz dzięki szybkiej reakcji regionalnych środowisk patriotycznych udało się ją odwołać. My jednak się nie cofniemy i tego samego dnia to jest w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 13:45 spotkamy się razem mieszkańcami regionu przy amfiteatrze w Rabce aby zamanifestować nasz sprzeciw wobec tej ideologii. – powiedział Kamil Wojtyczka 

-Według danych GUSu poza granicami naszego kraju przebywa dwa i pół miliona Polaków. Sam pracowałem w Norwegii, studiowałem też w Stanach Zjednoczonych i spotkałem tam mnóstwo polskich emigrantów. Oni nie wyjechali tam bo Polski nie lubią, czy się jej wstydzą. Oni wyjechali tam bo mają tam lepsze możliwości rozwoju, lepsze warunki do wzbogacenia się. I to jest wstyd dla nas i dla naszego państwa, że Polak będąc za granicą jako obcokrajowiec ma lepsze warunki i możliwości niż tutaj we własnej ojczyźnie. To można zmienić i to trzeba zmienić. – powiedział Marcin Mazgaj, kandydujący z 13 miejsca na liście Konfederacji- absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej.

-Wystawiamy do tych wyborów mocną listę młodych kandydatów, którzy nie chcą wyjeżdżać z naszego kraju tylko chcą działać, chcą zmienić Polskę na lepsze. Jestem dumny że mogę być liderem tej fantastycznej drużyny. Jeden z najbardziej znanych ekonomistów ostatnich 100 lat powiedział kiedyś do Polaków: „Polska nie może naśladować rozwiązań wprowadzanych przez bogate kraje europy zachodniej, bo Polska nie jest bogatym krajem. Jeżeli Polska chce być bogata to musi robić to co bogate kraje robiły, gdy były tak biedne jak Polska.” Szanowni Państwo, my nie chcemy żeby Polska udawała, że jest bogatym krajem, my chcemy, żeby była realnie bogata. Żeby tak się stało musimy zlikwidować biurokrację i obniżyć podatki. Musimy stworzyć takie warunki, żeby każdy polski obywatel mógł bez przeszkód się bogacić. Musimy przestać przeszkadzać ludziom. Musimy ludziom pozwolić działać. – dodaje na samym końcu lider listy Konfederacji w naszym okręgu – Andrzej Skupień.

Zobacz również